KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 12769104

nr 1276 9104

Josef Wilhelm Wallander

(1821-1888), Sverige

Tuschlavering, Josef Wilhelm Wallander (1821-1888), Katedral. Signerad. Motivet: 53x35 cm

Kondition: skadad

Josef Wilhelm Wallander, svensk bildkonstnär född 1821 i Stockholm, död 1888.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 23 september 2019
kl 19:55:47

Josef Wilhelm Wallander

Läs mer om Josef Wilhelm Wallander